Přebor ČR ve sportovní gymnastice mužských složek.

2. 12. 2013

Přebor ČR v mužské gymnastice

V Praze se uskutečnil Přebor České republiky v povinných sestavách mužských složek.
Gymnastické centrum na Hradčanech se sešlo celkem 166 chlapců ve čtyřech kategoriích ve věku 7 – 18 let z 21 oddílů a tělovýchovných jednot.
V dopolední části startovali chlapci kategorie VS3 a VS4. Tito chlapci již předvádějí  velmi slušné výkony. Řada z nich je v mládežnických representacích české republiky a mají již i zahraniční zkušenosti. Někteří také startovali i na Poháru Olympijských nadějí v Liberci.
Kategorii VS3 (startovalo 23 chlapců) vyhrál Ponížil Daniel TJ Prostějov, druhý byl Kalný Ondřej z SK Hradčany a třetí pak Fiala Martin ze Sokola Brno 1.
Kategorii  VS4 (startovalo 13 chlapců) vyhrál Janeczko Ondřej TŽ Třinec, druhý byl Solovjev Svjatoslav SK Hradčany a třetí byl Růžek Michal SK Hradčany.
V odpolední části, v kategorii VS1 startovalo 74 chlapců. Je to tradičně nejpočetnější kategorie. Jsou to naši nejmenší „ muži „.
Zvítězil Tomášek Jiří SK Hradčany před Durákem Miroslavem ze Sokola Bučovice a Kaplanem Davidem z SK Hradčany.
Liberečtí chlapci se umístili následovně:
Zajíček Adam 14. místo, Jäger Adam 21. místo, Drbohlav Mikuláš 32. místo a Šíma František 48. místo.
Kategorie VS2 měla 56 startujících. Zvítězil Hynek Michal SK Hradčany, druhý byl Smetana Sebastian Sokol Kolín a třetí Bajer Lukáš Sokol Zlín.
Liberecký Bradáč Tomáš skončil 25. a Nový Radek 26.
Účast Libereckých chlapců lze hodnotit jako velmi dobrou. Na přípravě se podíleli: Jägerová Jarmila, Weinhold Petr a Kučera Lumír.

1.12.2013
Kučera