Otevřený přebor ČOS ve sportovní gymnastic

21. 5. 2018

V tělocvičně Sokol Brno 1 se uskutečnil Otevřený přebor ČOS ve sportovní gymnastice mužských složek.
Tohoto závodu se zúčastnila i výprava chlapců z Gymnastiky Liberec v počtu 8.

Vynikajícího výsledku dosáhli nejmladší žáci. V konkurenci 21 družstev obsadili druhé místo ve složení Řípa Jakub, Řípa Petr a Slad Dominik. Zvítězili chlapci z Moravské Slávie Brno. Druhé družstvo z Liberce ve složení Hrobský David a Žitňan Štěpán skončilo na 12. místě.

V jednotlivcích zvítězil Bartošovský Jan z Moravské Slávie Brno. Liberecký Řípa Petr obsadil vynikající 3. místo. Další umístění Libereckých: 8. Řípa Jakub, 17. Slad Dominik, 19. Hrobský David a 47. Žitňan Štěpán. Startovalo 54 kluků.

V kategorii mladší žáci startovalo 33 chlapců. Zvítězil Jaroš Míla ze Sokola Zlín. Liberecký Holický Vít skončil na 17. místě.

Starší žáci měli 31 účastníků. Zvítězil Vašák Antonín ze Sokola Brno 1. Liberečtí Jäger Adam skončil 20. A Křelina Pavel na 24. místě.

Tento závod byl jako příprava na Přebor ČR, který se uskuteční i jako Sletová soutěž v Praze.