Noví Přeborníci kraje v mužské gymnastice

27. 5. 2013

V sobotu 25.5.2013 proběhl v tělocvičně Gymnastiky Liberec v areálu Sportparku společný Krajský přebor Libereckého a Ústeckého kraje ve volných sestavách mužských složek. Současně proběhl i vložený závod děvčat kategorie GTV – to jsou děvčata, která trénují jedenkrát týdně a nejsou to gymnastky v tom pravém slova smyslu. Každá se věnuje jiným aktivitám a gymnastiku mají jako doplněk pro získání všestrannosti.

Startovalo celkem: 4 děvčata a 40 chlapců až po muže ze 4 oddílů.
Největší zastoupení měla pořádající TJ Gymnastika Liberec – 36.
Přebornicí kraje v GTV se stala Jandejsková Barbora před Fröhlichovou Terezou, Matrasovou Kristýnou a Černou Bělou. Děvčata si již tradičné závod užívala. Cvičila na akrobacii, kruzích v hupu, přeskoku a kladině.
Kategorii EXTRA vyhrál Pietschmann Adam. I když má tělesné postižení, jej jeho přístup k tréninku i k závodu, obdivuhodný.
Nejmladší naděje sportovní gymnastiky kategorii MINI -12 startujících, vyhrál a titul přeborníka získal Bitman Adam před Wolmannem Ondřejem a Šimůnkem Petrem.Čtvrtý byl Křelina Pavel ( nese gymnastickou štafetu po svém otci), pátý Jeřábek Lukáš (rovněž navaqzuje na svého otce), šestý Mindl Marek, sedmý Žitňan Lukáš, osmý Patřičný Roderik, devátý Penz Patrik  a desátý Drbohlav Štěpán.Všichni Gymnastika Liberec.
Nejmladší žáci – 6 chlapců. Titul Přeborníka kraje obhájil Zajíček Adam před Šímou Františkem a Jägrem Adamem a Drbohlavem
Mikulášem.
Titul v Mladších žácích vybojovali dva chlapci se stejným počtem bodů: Čechtický David a Nový Radek. Na třetím místě skončil Sameš Adam z České Lípy. Čtvrtý byl Jančo Adam a pátý Kotek Tomáš.
V kategorii starších žáků zvítězil Bradáč Tomáš.
Dorostenci měli dva startující. Zvítězil Kubíček Matěj z České Lípy
Před Zaplatílkem Dominikem.

Po dlouhé odmlce také startovali Muži. Jsou to všichni studenti Technické Univerzity Liberec. Závod měli jako test před Akademickým mistrovstvím. Zde již byly vidět velmi slušné výkony. Dvojná salta, přemet salto, Cukuhara, …

Titul Přeborníka vybojoval Zoubek Pavel před Pietschmannem Dominikem ,Zaplatílkem Davidem, Šrámkem Adamem a Brzkem Tomášem.
Do přeboru ČR se probojovali: Zajíček, Šíma,Jägr, Drbohlav, Čechtický, Nový, Jančo a Bradáč. Na Univerziádu pak Zoubek, Pietschmann, Zaplatílek, Šrámek a Brzek.
Atmosféra závodu byla příjemná. Přispěla k tomu i vzorná účast rozhodcovského sboru a samozřejmě vynikájící bufet pod taktovkou Šéfkuchaře Kotka Tomáše st.


Liberec 27.5.2013
Kučera Lumír