Mistrovství České republiky

16. 6. 2014

Gymnastický  „maraton“ v Brně

Na Přebor České republiky do Brna se sjelo v sobotu 165 chlapců z české republiky na svůj šampionát jednotlivců a družstev ve volných sestavách. Tito chlapci representovali 26 jednot a oddílů. Závodilo se ve čtyřech kategoriích. Byl to opravdu maraton pro všechny zúčastněné. Své si užili zejména rozhodčí.
Nejvíce chlapců startovalo v Nejmladších žácích – 73. Zvítězil Vachutka Jan ze Sokola Štenberk. Liberečtí chlapci obsadili následující místa: Drbohlav Mikuláš 21., Šíma František 48., Křelina Pavel 56., Bitman Adam 72. Pro Křelinu a Bitmna to byl první start v tak silném startovním poli a na Přeboru ČR.
V soutěži družstev zvítězil TJ Sokol Zlín. Gymnastika Liberec ve složení: Drbohlav, Šíma, Křelina a Bitman skončila 15.
V kategorii Mladší žáci startovalo 49 závodníků. Zvítězil Marghold František, Sokol Štenberk. Liberecký Zajíček Adam skončil 34. A Jančo Adam 42. Družstva vyhrálo SK Hradčany Praha. Gymnastika Liberec ve složení Zajíček, Jančo a Satran (host) skončila 10.
Ve starších žácích závodilo 37 chlapců. Zvítězil Šácha Ondřej, Sokol Brno 1.  Liberecký Bradáč Tomáš skončil 26. A Nový Radek 34.
Družstva vyhrál Sokol Brno 1. Gymnastika Liberec ve složení Bradáč, Nový a Janda (host) skončila 8.
Gymnastika Liberec má velmi špičkové podmínky pro tréninky. Bohužel svými výsledky trochu ustupujeme ze své slávy.
Doufejme, že to je jen krátkodobý jev.
Přebor ČR byl poslední předprázdninovou akcí. Slušná byla i účast diváků a dobře připravené závodiště.