MČR Praha 1. a 2.12. 2017

5. 12. 2017

Mužská gymnastika měla Přebor republiky.

Do tělocvičny SK Hradčany Praha se sjelo 199 chlapců ve věku od 7 do 17 let. Nejvíce byla zastoupena nejmladší  kategorie žáci VS1. Startovalo rovných 100 závodníků, kteří se probojovali na přebor přes postupové krajské přebory.

Zvítězil a titul Mistr ČR získal Knight Sebastián z SK Hradčany Praha. Mezi touto drobotinou se neztratili ani kluci z Gymnastiky Liberec. Řípa Jakub skončil 38., Řípa Petr 51., Slad Dominik 64., Hrabský David 68. A Žitňan Štěpán 87. Chlapci předvedli slušné výkony.

Kategorie žáků VS2 mladší měla 46 závodníků. Zvítězil Kusák Jan z TJ Sokol Kladno. Liberečtí skončili následovně: Jäger Adam 32,, Křelina Pavel 33., Holický Vít 36. A Bitman Adam 41.

V kategorii VS2 starší startovalo 19 chlapců. Zvítězil Adamus Sebastián z TJ Sokol Brno 1. Liberecký Zajíček Adam skončil na 14. místě.

Kategorie VS3 měla 21 účastníků a zvítězil Kaplan Dominik z TJ SK Hradčany. V kategorii VS4 bylo 13 borců a zvítězil Kalný Ondřej rovněž z SK Hradčany Praha. Tento borec si odnesl z nedávného Poháru olympijských nadějí (pořádá Gymnastika Liberec) dvě zlaté medaile.

SK Hradčany mají velkou finanční podporu od Karla Janečka.

Pokud by měl někdo zájem podporovat Gymnastiku Liberec, rádi ho uvítáme. Máme nejlepší tělocvičnu v republice a velkou chuť něco dokázat.