Liberecký pohár ve sportovní gymnastice

22. 4. 2013

V sobotu  20 .4. 2013 opět ožila specializovaná gymnastická tělocvična mládím.  Proběhl  zde 3. ročník poháru ve volných sestavách chlapců. Celkem se presentovalo 51 závodníků, z 5 oddílů České republiky. Mezi nimi  byla 4 děvčata, která trénují 1x týdně  v tzv. gymnastické tělesné výchově. První místo získala Jandejsková Barbora, druhá byla Frölichová Tereza, třetí Matrasová Kristýna a čtvrtá pak nejmladší Frölichová Kateřina.Jejich provedení se stále zlepšuje.

V kategorii MINI startovalo 14 chlapců. Je to kategorie úplných začátečníků. Pro některé to byl první opravdový závod.Tito chlapci nemají oficiální soutěže.

Vyhrál Šimůnek Petr, druhý byl Bitman Adam, třetí Jeřábek Lukáš.všichni z Gymnastiky Liberec. Umístění dalších chlapců z Liberce: 5. Mindl Marek, 6. Patřičný Roderik, 7. Křelina Pavel, 8. Drbohlav Štěpán, 10. Penz Patrik a 11. Žitňan Lukáš.

V družstev 2+1 zvítězili Gymnastika Liberec B ( Bitman, Šimůnek, Mindl) přd Gymnastika Liberec C (Jeřábek, Žitňan, Patřičný) a Gymnastka Liberec A (Křelina, Drbohlav, Penz)

Kategorie nejmladších žáků měla rovněž 14 startujících. Někteří chlapci již mají zkušenosti i z přeboru ČR.

Zvítězil Spilka Šimon z TJ Sokol Vršovice Praha. Druhý byl Zajíček Adam z Gymnastiky Liberec, třetí Prokop Vojtěch ze Sezimova Ústí.. Umístění dalších liberečáků: 7. Drbohlav Mikuláš, 10., Jägr Adam, 11, Šíma František.
Ve družstvech zvítězila TJ Sokol Vršovice Praha (Skokan, Spilka, Zítko) před Gymnastika Liberec (Zajíček, Šíma, Drbohlav) a Sezimovo Ústí (Šmíd, Houska, Prokop).

V kategori mladších žáků startovalo 9 chlapců. Zvítězil Rázga Igor TJ Sokol Vršovice Praha před Čechtickým Davidem z Gymnastika Liberec a Vaněčkem Františkem ze Sezimova Ústí. Na 5. Místě skončil Nový Radek a 8. Jančo Adam – oba z Gymnastiky Liberec.

V družstvech zvítězilo TJ Sokol Vršovice Praha ( Kurfiřt, Rázga, Zítko) před Gymnastika Liberec ( Čechtický, Nový, Jančo)a Sezimovo Ústí ( Cibulka, Vaněček).

Starších žáků bylo 7. Zvítězil Spilka Mikuláš, druhý byl Štefl Boreš a třetí Mareš Tomáš všichni TJ Sokol Vršovice Praha. Šestý skončil Bradáč Tomáš z Gymnastiky Liberec.

V kadetech startovali dva borci z TJ Sokol Vršovice Praha. Zvítězil Hampel Jiří před Švehlíkem Jakubem.

Dorostenec byl jeden a to Kubíček Matěj z TJ Česká Lípa..

Všichni účastnící obdrželi diplom, první tři pak ještě i medaili. První družstva pak dostala pohár.

Každý si mohl vybrat i věcnou cenu.

Závod se vydařil, zejména podpora diváků – rodičů byla fantastická. Maminky libereckých chlapců napekly moučníky pro občerstvení. Fungoval také tradiční bufet pod vedením Kotka Tomáše.