LIBERECKÝ POHÁR 2014

28. 4. 2014

REKORDNÍ  LIBERECKÝ  POHÁR

V sobotu 26.4.2014 se uskutečnil 4. ročník Libereckého poháru ve sportovní gymnastice za účasti 83 závodníků z 9 oddílů - Sokol Rokycany, Sokol Kolín, Sokol Vršovice Praha, Spartak Sezimovo Ústí, Spartak Vrchlabí, SK Hradčany Praha, Lokomotiva Česká Lípa, Dynamo Doksy a Gymnastika Liberec.
Nejvíce startujících samozřejmě měl pořádající oddíl Gymnastika Liberec – 24.
Již tradičně se tohoto závodu zúčastňují i děvčata, která navštěvují gymnastickou tělovýchovu. Cvičí 1x týdně a takto je jim dána možnost předvést to, co se naučily.
V této kategorii zvítězila Keltnerová Barbora před Matrasovou Kristýnou, Černou Bělou a Hrobskou Elenou.
Kategorii EXTRA vyhrál Pietschmann Adam z Gymnastiky Liberec, který i přes svá omezení cvičí 3x týdně pod vedením trenérek Trávničkové a Stlukové.
Kategorie nejmladších „mužů“ MINI byla rozdělena dle ročníků.
Nejmladším závodníkem (2008) a vítězem se stal Drbohlav Štěpán před Mindlem Markem, oba Gymnastika Liberec
Ročník 2007 (9 startujících) vyhrál Barták Adam, druhý byl Houza David a třetí Klíma Aurelius, všichni Sokol Vršovice Praha. Umístění libereckých chlapců: 4. Jeřábek Lukáš, 5. Žitňan Lukáš, 6. Wolmann Ondřej, 7. Patřičný Roderik, 8. Bitman Adam.
Druhý sled závodu již patřil mistrovské kategorii – Nejmladším žákům, Startovalo 35 chlapců.
Zvítězil Unger Krištof SK Hradčany Praha, druhý byl Zítko Adam Sokol Vršovicwe Praha, třetí Kollert Viktor SK Hradčany Praha. Umístění libereckých: 4. Jäger Adam, 13. Drbohlav Mikuláš, 15. Šíma František, 24. Křelina Pavel, 26. Bitman Adam, 28. Šimůnek Petr, 29. Penz Patrik, 30. Skal Antonín.
Mladších žáků bylo 14. Zvítězil Slačálek Vojtěch SK Hradčany Praha, druhý byl Spilka Šimon, Sokol Vršovice Praha, třetí Štefl Boreš Sokol Vršovice Praha. Liberecký Zjíček Adam skončil 5. A Jančo Adam 11.

Starších žáků bylo 16. Zvítězil Mareš Tomáš Sokol Vršovice Praha, druhý Smetana Sebastián Sokol Kolín a třetí Štefl Boreš Sokol Vršovice Praha. Liberečtí chlapci skončili na 11. místě Nový Radek a 12. Bradáč Tomáš.
Dorostenci startovali dva závodníci ze Sokola Kolín. Zvítězil Mašín Ondřej před Klementem Petrem.

Značná byla účast diváků, převážně z řad rodičů. Ti mohli sledovat závod z galerie. Všichni diváci hodnotili kvalitu nářadí, tělocvičnu i vlastní organizaci závodu.
Všichni závodníci obdrželi pamětní diplomy a věcné ceny. První tři pak ještě poháry a medaile.
Vítězné medaile pak byly originální skleněné květy z Preciosy Liberec.

27.4.2016
Kučera

Výsledký naleznete v KALENDÁŘI AKCÍ - Liberecký pohár, fotografie ze závodu v sekci FOTO.