Krajský přebor a Mezinárodní veteraniáda

15. 3. 2013

V sobotu 17. 11. 2012  ožila specializovaná gymnastická tělocvična gymnasty všech věkových kategorií. V dopoledních hodinách proběhl společný Krajský přebor Hradeckého kraje, Ústeckého kraje a Libereckého kraje.

Celkem startovalo 31 závodníků z 5 oddílů v 7 kategoriích. Největší zastoupení měla  Gymnastika Liberec – 21 následována Stadionem Ústí nad Labem – 4, Spartakem Vrchlabí – 3, DDM Česká Lípa – 2 a Dynamem Doksy – 1.

Kategorii Minižáci vyhrál nejmladší závodník startovního pole Adam Jäger ročník 2006, který se zařadil i mezi závodníky kategorie VS1 na 4. Místo.
V kategorii Extra – handicapovaných zvítězil Adam Pietschmann.

Gymnastika Liberec zavedla cvičení Gymnastické TV. Cvičí zde děvčata 1x týdně. V této kategorii zvítězila Tereza Fröhlichová, druhá byla Kristýna Matrasová a třetí Kateřina Fröhlichová.
Největší  počet startujících byl v kategorii VS1  7-9 let. Přeborníkem kraje se stal Adam Zajíček, druhý byl Adam Jančo a třetí Mikuláš Drbohlav. Umístění dalších libereckých chlapců: 4- Adam Jäger, 5 – Antonín Skal, 6 – hudoba Václav, 7 – František Šíma, 9 – Ondřej Vlček, 10 – Majed Bel Hadj  Salah.

V Ústeckém kraji zvítězil  Vojta Satran , v Hradeckém pak Martin Jedlička.

V kategorii VS2 v Libereckém kraji zvítězil Tomáš Bradáč, druhý byl Radek Nový a třetí David Čechtický. V Ústeckém kraji zvítězil František Dolejší, v Hradeckém kraji Marek Steinc.

Kategorii VS4 vyhrál Matěj Kubíček z DDM Česká Lípa před Dominikem Zaplatílkem z Gymnastiky Liberec.

Kategorii mužů vyhrál Pavel Zoubek před Adamem Šrámkem a Davidem Zaplatílkem.

Na výsledcích závodníků se podíleli trenéři: Lenka Seidlová Spartak Vrchlabí,

Eduard Roll  Stadion Ústí nad Labem, Arnošt Sameš DDM Česká Lípa, Vladimír  a Michal Jakšovi Dynamo Doksy a Jarmila Jägrová,Táňa Stluková, Dalibor Pietschmann, Přemysl Veverka, Petr Weinhold a Lumír Kučera  všichni Gymnastika Liberec.

Odpoledne nastoupili borci v  XXXI  ročníku Mezinárodní veteraniády. Startovalo 19 mužů v 7 věkových kategoriích ze čtyř států: Německo, Rakousko, Slovensko a Česká republika.
Gymnastika se dá dělat v každém věku o čemž svědčí i start dvou  borců ve věku 81 let. Závod  měl  velmi pěknou úroveň. U mladších závodníků se objevily i cviky obtížnosti „C“ – cviky, které zařazují závodníci na OH.

K tomuto závodu patří vždy i společenské setkání po vyhlášení výsledků, které končí v pozdních hodinách. Nejinak tomu bylo i letos.