Krajský přebor a Mezinárodní Veteraniáda

28. 11. 2016

V sobotu 26.11.2016 se uskutečnil v Liberci Krajský přebor Libereckého, Ústeckého a Královéhradeckého kraje  a 33. Ročník Mezinárodní Veteraniády ve sportovní gymnastice.
Dopoledne patřilo mládí. Startovalo celkem 31 sportovců z pěti oddílů.
V kategorii Gymnastická TV se na prvním místě umístily shodně obě startující děvčata a to Hrádková Nikol a Hrobská Elen. Obě startovaly za Gymnastika Liberec. Cvičily na akrobacii, kruzích, kladině a trampolíně.
V kategorii ADEPTI, to jsou naši nejmenší „ muži „ startovali tři chlapci. Zvítězil Žitňan Štěpán z Gymnastika Liberec před Havlíkem Vojtěchem a Škorpilem Jaroslavem , oba TJ Doksy.
Nejvíce obsazená bývá tradičně skupina nejmladších žáků VS1. Startovalo 13 chlapců ze čtyř oddílů.
V Libereckém kraji zvítězil Tichý Martin z TJ Doksy, druhý s malou ztrátou byl Holický Vít a třetí Řípa Petr, oba z Gymnastika Liberec. V ústeckém kraji zvítězil Gabriel Zdenek.
Umístění dalších libereckých závodníků: 4. Řípa Jakub, 5. Slad Dominik, 6. Jeřábek Lukáš, 9. Hrobský David.
V kategorii VS2 mladší si titul Přeborníka kraje vybojoval Jäger Adam, druhý skončil Křelina Pavel a třetí Bitman Adam, všichni z Gymnastika Liberec.
V Ústeckém Kraji zvítězil Šrejber Vojtěch před Puchernou Jakubem a Budělovským Michalem.
V kategorii VS2 starší zvítězil a titul Přeborníka kraje získal Jančo Adam před Zajíčkem Adamem, oba Gymnastika Liberec.
V Ústeckém kraji zvítězil Satran Vojtěch a v Hradeckém kraji Jedlička Marián.
Kategorie VS3 oproti předchozím kategoriím, které měly povinné sestavy, závodila ve volných sestavách podle světové gymnastické federace FIG.
Liberecký Nový Radek zařadil na akrobacii dvojné salto vpřed, (dělají ho borci na OH) a na přeskoku přemet salto. Právem získal titul Přeborníka kraje a vybojoval si postup na Přebor ČR.
Za Ústecký kraj startoval Janda Zbyněk.
Všichni závodníci Gymnastika Liberec si vybojovali účast na Přeboru ČR.
Ke zdárnému závodu přispěla i hojná účast rozhodčích.

Odpoledne patřilo veteránům. Letošní ročník co do účasti se řadí mezi ty horší, na předvedených výkonech to však nebylo znát. Nejvzdálenějším účastníkem byl Stolnik Stjepan z Varaždinu Chorvatsko. Startovalo 13 borců ze tří zemí. Závodníci jsou rozděleni dle věku do kategorii a s přibývajícím věkem se jim snižuje i počet nářadí, na kterých musí startovat.
Ročník 1977 vyhrál Landa Zbyněk z TJ DDM Česká Lípa. Zavodil v celém šestiboji (AKR, KNŠ, KR, PŘ, BR, HR )
Kategorii 1957 -1963 vyhrál Biňovec Josef z TJ Sokol Vršovice, druhý byl Hadrava Martin z TJ DDM Česká Lípa a třetí Pietschmann Dalibor z Gymnastika Liberec. Ten provedl nejtěžší prvek ze všech – dvojné salto vzad z hrazdy.
Kategorie 1952 -1956 patřila borcům z Německa. Zvítězil Liebscher Andreas před Muranyi Sandorem, oba z Weiss Niederwiesa.
Kategorii 1942 – 1946 vyhrál Stolni Stjepan z Varaždinu Chorvatsko před Adamovičem Františkem z Ostravy a Talašem Janem ze Vsetína.
Kategorie 1937 – 1941 měla tři startující. Zvítězil Bauer Siegfried z Markkleebergu před Rusiňákem Rudolfem z Nových Hradů ( cvičí ve stodole) a Jakšou Vladimírem z Doks.
V kategori 80 let a výše zvítězil Kopecký Luboš z Plzně.
Po vyhlášení výsledků a tradičním přípitku na zdraví se pokračovalo v neformálním posezení do pozdních hodin.
Všechny závody proběhly za dobré organizace pořádajícího oddílu Gymnastika Liberec. Nemalou měrou k tomu přispívá i špičkové vybavení tělocvičny. Některá nářadí jsou již model RIO.
28.11.2016
LK