Krajský přebor a 32. Mezinárodní Veteraniáda

25. 11. 2013

Krajský přebor a Mezinárodní Veteraniáda


     V sobotu 16.11.2013 uspořádal oddíl Gymnastika Liberec společný krajský přebor Libereckého, Ústeckého a Hradeckého kraje ve sportovní gymnastice mužských složek v povinných sestavách.
     V rámci tohoto přeboru se uskutečnil vložený závod pro kategorie EXTRA, MINI (naši nejmladší muži) a GTV (gymnastická TV).
Celkem startovalo 31 cvičenců z 5 oddílů všech krajů. Sportovní gymnastika je velmi náročný sport a tak se mu věnuje málo cvičenců. Mladá generace nám trochu zlenivěla a vyměnila přirozený pohyb za posezení u počítačů a televizi. Proto všichni účastníci si zaslouží pochvalu.
Závody byly zajímavé i tím, že zde startovalo nebo se zúčastnilo i několik generací.
Rodinu Jakšů z Doks reprezentoval Vladimír ve Veteraniádě, syn Michal rozhodoval a vnuk Karel startoval v MINI. V této kategorii startovali bratři Bitmanovi – Matěj a Adam s trenérkou Jiřinou (jejich matkou). Další rodinou byli Pietschmannovi. Otec Dalibor startoval ve veteránech, syn Dominik v mužích a syn Adam v kategorii EXTRA. Rodinu Drbohlavových representoval Štěpán v kategorii MINI a bratr Mikuláš ve VS1. V této kategorii startoval i Jäger Adam pod trenérským vedením své Babičky Jarmily.
V kategorii GTV startovala dvě děvčata. Zvítězila Matrasová Kristýna, druhá byla Černá Běla. V kategorii EXTRA zvítězil Pietschmann Adam.
Početná byla kategorie MINI - 11 startujících. Zvítězil Křelina Pavel,druhý byl Drbohlav Štěpán, třetí Šimůnek Petr, čtvrtý Penz Patrik, pátý Patřičný Roderik, sedmý Žitňan Lukáš, osmý Mindl Marek, devátý Bitman Adam a jedenáctý Bitman Matěj – všichni Gymnastika Liberec.
V oficiálních kategoriích, pro které byl závod i postupovým na Přebor České republiky startovalo 17 chlapců.
V kategorii VS1 startovalo 7 chlapců. Zvítězil s velkým náskokem Zajíček Adam, druhý byl Jäger Adam, třetí Drbohlav Mikuláš a pátý Šíma František ( všichni Gymnastika Liberec. V Hradeckém kraji zvítězil Jedlička Marián ze Spartaku Vrchlabí.
V kategorii VS2 startovalo 5 chlapců. Vyhrál Bradáč Tomáš z Gymnastiky Liberec. V Hradeckém kraji zvítězil Kúřil Václav a v Ústeckém kraji Janda Zbyněk.
Kategorii VS4 vyhrál Kubíček Matěj z České Lípy.
V mužích startovali 4 borci, zvítězil Pietschmann Dominik, druhý byl Zoubek Pavel, třetí Šrámek Adam a čtvrtý Zaplatílek David.
Krajský přebor měl velmi slušnou úroveň. Muži zařazovali do svých sestav i dvojná salta.
     V mezinárodní Veteraniádě, která proběhla odpoledne, startovalo     5  borců z Německa, 1 ze Slovenska  a  8 z České republiky. Nejmladšímu borci bylo 39 let a nejstaršímu 82 let. Borci byli zařazeni do kategorií podle věku.
Kategorii do 49 let vyhrál Hadrava David z České Lípy. Kategorii do 54 let vyhrál Biňovec Josef ze Sokola Vršovice Praha, druhý byl  Hadrava Martin z České Lípy, třetí Pietschmannn Dalibor z Gymnastiky Liberec. Kategorii do 59 let vyhrál Timmerek Bodo z Německa.
Kategorii do 64 let vyhrál Oráč Michal Slovensko, druhý byl Rowold Stephan z Německa. Kategorii do 69 let Adamovič František z Ostravy, kategorii do 74 let Rusiňák Rudolf z Nových Hradů. Kategorii do 79 let vyhrál Bauer Siegfried z Německa, druhý byl Jakiša Vladimír z Doks a třetí Kopecký Luboš z Plzně. Kategorii nad 80 let vyhrál Bretfeld Klaus, druhý byl Löffler Günter - oba Německo a oba 82 let.
     V úvodu závodu jsme vzpomněli zakladatele Veteraniády a trenéra Přemysla Veverky, který nás opustil v lednu tohoto roku.
Po závodě se uskutečnilo společné posezení.
     Všem, kteří se na obou závodech podíleli patří dík.

19.11.2013
Kučera