GYMNASTIKA LIBEREC SLAVÍ 45 LET

11. 1. 2016

Čtyřicet pět let sportovního oddílu je úctyhodný věk. 6.1.2016 oslaví oddíl Gymnastika Liberec půlkulaté výročí. Trénink začalo 7 chlapců pod vedením Lumíra Kučery v tělocvičně TJ Sokol Harcov.

Ani ve snu nás tehdy nenapadlo, že nám ta láska ke sportovní gymnastice vydrží tak dlouho.
Ze zakládajících členů u oddílu zůstali dva. Dnešní president oddílu Dalibor Pietschmann (tehdy cvičenec) a trenér Lumír Kučera.
V oddíle se vystřídala řada trenérů. Tréninkovým procesem prošlo za tyto roky několik stovek cvičenců. Byly úspěchy i hubená léta.
Ze staré sokolovny jsme se přesunuli do tělocvičny Základní školy a nyní do „ nejhezčí specializované tělocvičny“ v areálu Sportparku v Liberci. Podařilo se nám nakoupit špičkové nářadí.  Pořádáme ojedinělý mezinárodní závod  Pohár olympijských nadějí. Máme konečně i profesionálního trenéra. Otevřeli  jsme tělocvičnu pro veřejnost. Cvičíme s maminkami a dětmi, večer cvičí „ uličníci „ Půjčujeme tělocvičnu pro další sporty: atletiku, hokej, kopanou, skoky na lyžích, ….
Naše sny se nám postupně daří uskutečňovat. Do dalších let si přejeme hlavně zájem ze strany dětí. Naplněná tělocvična je základem pro další úspěchy.


1.1.2016
Lumír Kučera