25. 11. 2013

Krajský přebor a Mezinárodní Veteraniáda


     V sobotu 16.11.2013 uspořádal oddíl Gymnastika Liberec společný krajský přebor Libereckého, Ústeckého a Hradeckého kraje ve sportovní gymnastice mužských složek v povinných sestavách.
     V rámci tohoto přeboru se uskutečnil vložený závod pro kategorie EXTRA, MINI (naši nejmladší muži) a GTV (gymnastická TV).
Celkem startovalo 31 cvičenců z 5 oddílů všech krajů. Sportovní gymnastika je velmi náročný sport a tak se mu věnuje málo cvičenců. Mladá generace nám trochu zlenivěla a vyměnila přirozený pohyb za posezení u počítačů a televizi. Proto všichni účastníci si zaslouží pochvalu.
Závody byly zajímavé i tím, že zde startovalo nebo se zúčastnilo i několik generací.
Rodinu Jakšů z Doks reprezentoval Vladimír ve Veteraniádě, syn Michal rozhodoval a vnuk Karel startoval v MINI. V této kategorii startovali bratři Bitmanovi – Matěj a Adam s trenérkou Jiřinou (jejich matkou). Další rodinou byli Pietschmannovi. Otec Dalibor startoval ve veteránech, syn Dominik v mužích a syn Adam v kategorii EXTRA. Rodinu Drbohlavových representoval Štěpán v kategorii MINI a bratr Mikuláš ve VS1. V této kategorii startoval i Jäger Adam pod trenérským vedením své Babičky Jarmily.
V kategorii GTV startovala dvě děvčata. Zvítězila Matrasová Kristýna, druhá byla Černá Běla. V kategorii EXTRA zvítězil Pietschmann Adam.
Početná byla kategorie MINI - 11 startujících. Zvítězil Křelina Pavel,druhý byl Drbohlav Štěpán, třetí Šimůnek Petr, čtvrtý Penz Patrik, pátý Patřičný Roderik, sedmý Žitňan Lukáš, osmý Mindl Marek, devátý Bitman Adam a jedenáctý Bitman Matěj – všichni Gymnastika Liberec.
V oficiálních kategoriích, pro které byl závod i postupovým na Přebor České republiky startovalo 17 chlapců.
V kategorii VS1 startovalo 7 chlapců. Zvítězil s velkým náskokem Zajíček Adam, druhý byl Jäger Adam, třetí Drbohlav Mikuláš a pátý Šíma František ( všichni Gymnastika Liberec. V Hradeckém kraji zvítězil Jedlička Marián ze Spartaku Vrchlabí.
V kategorii VS2 startovalo 5 chlapců. Vyhrál Bradáč Tomáš z Gymnastiky Liberec. V Hradeckém kraji zvítězil Kúřil Václav a v Ústeckém kraji Janda Zbyněk.
Kategorii VS4 vyhrál Kubíček Matěj z České Lípy.
V mužích startovali 4 borci, zvítězil Pietschmann Dominik, druhý byl Zoubek Pavel, třetí Šrámek Adam a čtvrtý Zaplatílek David.
Krajský přebor měl velmi slušnou úroveň. Muži zařazovali do svých sestav i dvojná salta.
     V mezinárodní Veteraniádě, která proběhla odpoledne, startovalo     5  borců z Německa, 1 ze Slovenska  a  8 z České republiky. Nejmladšímu borci bylo 39 let a nejstaršímu 82 let. Borci byli zařazeni do kategorií podle věku.
Kategorii do 49 let vyhrál Hadrava David z České Lípy. Kategorii do 54 let vyhrál Biňovec Josef ze Sokola Vršovice Praha, druhý byl  Hadrava Martin z České Lípy, třetí Pietschmannn Dalibor z Gymnastiky Liberec. Kategorii do 59 let vyhrál Timmerek Bodo z Německa.
Kategorii do 64 let vyhrál Oráč Michal Slovensko, druhý byl Rowold Stephan z Německa. Kategorii do 69 let Adamovič František z Ostravy, kategorii do 74 let Rusiňák Rudolf z Nových Hradů. Kategorii do 79 let vyhrál Bauer Siegfried z Německa, druhý byl Jakiša Vladimír z Doks a třetí Kopecký Luboš z Plzně. Kategorii nad 80 let vyhrál Bretfeld Klaus, druhý byl Löffler Günter - oba Německo a oba 82 let.
     V úvodu závodu jsme vzpomněli zakladatele Veteraniády a trenéra Přemysla Veverky, který nás opustil v lednu tohoto roku.
Po závodě se uskutečnilo společné posezení.
     Všem, kteří se na obou závodech podíleli patří dík.

19.11.2013
Kučera

Nejbližší akce

13. 05. 2017

Přebor ČOS

20. 05. 2017

Májový pohár


COPYRIGHT © 2015 gymlib.cz Design by Zannette Design