Májový pohár v Doksech patřil gymnastickému mládí

22. 5. 2017

V sobotu se do Doks sjelo 51 cvičenců sportovní gymnastiky z 6 oddílů. Nejvzdálenější byli z Vítkovic. Poprvé tak byla zastoupena i Morava.
Ve čtyřboji ( AKR, KL, KR, PŘ) děvčat zvítězila Kaczorová Simona z GK Vítkovice před Hrobskou Elen z Gymnastiky Liberec a Kaczorovou Etel z GK Vítkovice. Startovala 4 děvčata.
V kategorii Minižáci startovalo 8 chlapců. Zvítězil Mika Vilém, druhý byl Donát Radim, oba TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí a třetí byl Nikles Petr z TJ Sokol Praha Vršovice. Startovalo 8 chlapců.
Mistrovskou soutěž zahájili nejmladší žáci v počtu 21. Zvítězil Klečacký Jan z TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí. Druhý skončil Slad Dominik, třetí pak Řípa Petr, oba z Gymnastika Liberec. Další umístění libereckých: Řípa Jakub 7. místo, Hrobský David 10. místo
a Žitňan Šěpán 20. místo.
V kategorii mladší žáci, startovalo 14 chlapců. Zvítězil Tichý Martin z TJ Doksy. Druhý skončil Jäger Adam, třetí Křelina Pavel, oba Gymnastika Liberec. Liberecký Bitman Adam skončil pátý.
Kategorie starší žáci mněla 4 startující. Všichni byli z TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí. Zvítězil Psota Daniel před Prokopem Vojtěchem a Houskou Janem.
Všichni závodníci dostali věcné ceny, vítězové pak diplomy a medajle.
Tradicí Májového poháru jsou dva vložené závody pro všechny přítomné – nejen pro cvičence, ale i pro trenéry, rozhodčí a rodiče.
Soutěž Gymastoj spočíval v co největším počtu cviků provedených ve vzporu na rukou. Každý cvik má svou bodovou hodnotu. Zvítězila Kaczorová Simona před Jägerem Adamem a Klečacským Šimonem.
Druhá soutěž Májostoj tkví v nejdelší výdrži ve stoji na rukou.Tuto soutěž opanovali cvičenci z Gymnastika Liberec. Nedostižný je vítěz Pietschmann Dalibor (trenér), který zatím zvítězil ve všech ročnících.
Druhý byl rozhodčí Weinhold Petr a třetí cvičenec Jäger Adam.