Otevřený přebor ČOS ve sportovní gymnastic

15. 5. 2017

Do tělocvičny Sokol Brno 1 se sjelo 131 chlapců všech věkových kategorií na otevřeném přeboru ČOS ve sportovní gymnastice ve volných sestavách jednotlivců a družstvech.Mezi všemi se neztratili chlapci z neškolské TJ – z Gymnastiky Liberec.
Chlapci závodí na šesti nářadích|: akrobacii, koni na šíř, kruhách, přeskoku, bradlech a hrazdě.
Tradičně nejsilnější startovní pole bylo u nejmladších žáků. Startovalo 63 chlapců ve 20 družstvech.
Zvítězil Jaroš Milan ze Sokol Zlín. Hezkého výsledku dosáhli kluci z Liberce. Slad Dominik 13. místo, Řípa Petr 14., Řípa Jakub 18. a Hrobský David 27. V družstvech zvítězil Sokol Zlín A. Liberec skončil na 7, místě ve složení: Slad Dominik, Řípa Jakub, Hrobský David.
V mladších žácích startovalo 41 chlapců ve 13 družstvech. Zvítězil Kusák Jan ze Sokol Zlín. Gymnastika Liberec skončila následovně: Ogulčanský Artom 4. místo (o medaili ho připravily dva pády), Jäger Adam 26., Holický Vít 27., Křelina Pavel 35., Jeřábek Lukáš 36.
Družstva vyhráli Sokol Kladno A, Liberec B skončil na 8. místě (Jager, Křelina, Ogulčanský) a Liberec A na 12. Místě (Holický, Jeřábek).
Starších žáků startovalo 27 v 10 družstvech. Zvítězil Marghold František ze Sokol Štemberk. Liberečtí Zajíček Adam skončil 20. A v závěsu za ním Jančo Adam 21. Družstva vyhrál Sokol Štemberk.
Gymnastika Liberec ve složení Jančo, Zajíček skončili 8.