01. 07. 2013

Přebor ČR ve sportovní gymnastice mužských složek.

V sobotu 1. 6. 2013  ožila sportovní hala Sokola Brno 1 mužskou gymnastikou z celé republiky. Přebor byl koncipován tak, že v průběhu jednoho dne, se vystřídaly všechny kategorie chlapecké gymnastiky.
Celkem se zúčastnilo 182 závodníků z 16 oddílů či jednot. Nejprve startovaly  nejstarší kategorie a závěr patřil nejpočetnější kategorii Nejmladšího žactva. Jejich závod skončil v 19 hodin.
Mezi účastníky se neztratili ani závodníci Gymnastiky Liberec. Bylo jich 7.
V kategorii starších žáků startoval Bradáč Tomáš, který obsadil 34. místo z 43 startujících. V družstvech startoval jako host ve Spartaku Vrchlabí, které skončilo na 8 místě. Zvítězil Kalný Ondřej z SK Hradčany Praha.
Kategorii mladších žáků vyhrál Matuš Martin ze Sokola Zlín. Liberečtí  Čechtický David skončil 14. A Nový Radek 16. Startovalo 43 chlapců. Družstva vyhrál Sokol Brno 1.
V nejmladších žácích startovalo 74 gymnastických nadějí. Zvítězil Marghold František ze Sokola Štenberk. Liberečtí se umístili následovně:
18. místo Zajíček Adam, 38. Místo Šíma František, 44. Místo Drbohlav Mikuláš a 47. Místo Jägr Adam. V družstvech se umístili na 8. Místě ze 16. Zvítězili chlapci ze Sokola Štenberk.
V kategorii kadetů a dorostenců neměl Liberec zastoupení.
Na výkonech chlapců se podíleli trenéři: Jägrová, Weinhold a Kučera.
Výsledky splnily očekávání. Byl to poslední závod před prázdninami. Chlapci se již těší na podzimní sezonu.