5. 12. 2016

GYMNASTICKÝ  MARATON  V  PRAZE

V sobotu proběhl Přebor České republiky mužských složek v povinných sestavách.
V tělocvičně SK Hradčany Praha se sešlo 177 závodníků z 26 oddílů.
Byl to nekonečný maraton zejména pro rozhodčí. Tělocvična SK Hradčany není dostatečně vhodná pro tak početný závod. I přes tento fakt závod proběhl bez problémů za podporování rodinných příslušníků.
Velmi milá byla přítomnost vzácných hostů: mistryně světa v moderní gymnastice Hanky Říčné, mistra světa v přeskoku Přemysla Krbce, bývalého representanta, trenéra representace a olympionika Miloslava Netušila a 90. letého trenéra, olympionika Miloše Kolejky.
Nejdříve startovali dorostenci. Bylo jich 18. Zvítězil Ponížil Daniel z TJ Prostějov, který na poháru Olympijských nadějí v Liberci získal ve finále na prostných bronzovou medaili.
V kategorii VS3 startovalo 22 chlapců. Zvítězil Kalný Ondřej z SK Hradčany. Ten také startoval v Liberci na poháru Olympijských nadějí, kde ve finále na přeskoku získal stříbrnou medaili. Zde již také startoval liberecký Nový Radek, který skončil 17.
V kategorii VS2 starší startovalo 17 chlapců. Zvítězil Němeček Dan z TJ Sokol Brno 1. Liberečtí Zajíček Adam skončil 14. a v závěsu za ním Jančo Adam.
Kategorie VS2 mladší měla 29 startujících. Zvítězil Cacek Matyáš z TJ Sokol Brno 1. Libereckým závodníkům se moc nedařilo. Jäger Adam skončil 23., Křelina Pavel 27, a Bitman Adam 29.
Největší účast byla v kategorii VS1. Startovalo 91 kluků. Zvítězil Šmolík Jakub z TJ Sokol Kladno. Z libereckých se nejlépe dařilo Holickému Vítovi, který skončil na 20. místě. Další liberečtí skončili:
Řípa Petr 34., Slad Dominik 52., Jeřábek Lukáš 53., Řípa Jakub 74. a Hrobský David 88.