16. 5. 2016

Úspěch Gymnastiky Liberec na Přeboru ČOS

V sobotu se uskutečnil otevřený Přebor ČOS ve sportovní gymnastice mužských složek.
Do specializované tělocvičny Sokol Brno 1 se sjelo 131 žáků z celé republiky z 16 sokolských jednot a 8 „nesokolských“. Mezi nimi se neztratili chlapci z Gymnastiky Liberec.
Již z rozcvičování byla patrna vysoká úroveň startujících. Některé sestavy byly na úrovní dospělé representace 70. let, kdy naše gymnastika měla zvuk ve světě.  Závody probíhají na šesti nářadích: akrobacie, kůň s madly, kruhy, přeskok, bradla a hrazda. Soutěžilo se jak v jednotlivcích, tak i družstvech 2+1.
Radost byla pohledět na nejmladší žáky („nejmenší muži“). Těch přijelo 63. Zvítězil Kusák Jan ze Sokol Kladno. Velkým překvapením bylo umístění Holického Víta (trénuje druhým rokem) z Gymnastiky Liberec, který skončil na velmi krásném 14. místě. Umístění dalších libereckých žáků: Žitňan Lukáš 19., Řípa Jakub 26., Jeřábek Lukáš 30., Slad Dominik 31. a Řípa Petr 41. Družstev startovalo 20. Zvítězilo Sokol Kladno. Gymnastika Liberec A ve složení Holický, Jeřábek, Žitňan skončilo na 6. místě a Gymnastika Liberec B ve složení Slad Dominik, Řípa Petr, Řípa Jakub na 11. místě.
V kategorii mladších žáků startovalo 45. Zvítězil Ogulčanský Arťom Gymnastika Liberec. Je to velmi nadějný gymnasta. Nutno upřesnit, že Arťom trénuje v Moskvě, má však dlouhodobý pobyt v ČR a v létě je vždy v Liberci na soustředění. Pro Gymnastiku Liberec je to zatím nejlepší výsledek na Přeboru ČOS. Umístění dalších Libereckých: Křelina Pavel 31. a Bitman Adam 35. Družstev bylo 15. Zvítězil Sokol Zlín. Liberec ve složení Ogulčanský, Bitman a Křelina skončili na 5. místě.
V kategorii starších žáků startovalo 23 chlapců. Zvítězil Marhold František ze Sokola Štenberk. Umístění Libereckých. Nový Radek 11. místo – velmi slušný výkon, Zajíček Adam 19., Jančo Adam 20.
Družstev bylo 7. Zvítězil Sokol Bučovice. Gymnastika Liberec skončila na 6. místě.