Přebor České republiky - povinné sestavy 2015

3. 12. 2015

Gymnastický maraton

V neděli se uskutečnil v gymnastické tělocvičně SK Hradčany Praha Přebor republiky ve sportovní gymnastice mládeže – chlapců.
Nejdříve startovali chlapci ve věku do 18 let. Byli to kategorie VS3 a VS4. Závodilo se ve volných sestavách s povinnými prvky na šesti nářadích.Tito chlapci již předváděli velmi obtížné sestavy. Někteří nás již representovali na mezinárodních závodech. Bylo se na co dívat.
Kategorii VS3 (startovalo 21 chlapců) vyhrál a titul Přeborník ČR získal Ponížil Daniel z TJ Prostějov.
V kategorii VS4 (startovalo 10 chlapců) a zvítězil Černý František ze Sokola Brno 1
Potom nastoupily kategorie VS2 mladší – do 11 let a VS2 starší do 14 let.
Tady už měla své zástupce Gymnastika Liberec. Tito chlapci závodili v povinném šestiboji. V kategorii VS2 mladší startovalo 22 závodníků. Dva byli z Liberce. Zvítězil Kaplan Daniel z SK Hradčany Praha. Liberecký Artem Ogulchanskii skončil na velmi pěkném čtvrtém místě s rozdílem 0,009 bodu za třetím. Na hrazdě ho značně poškodili rozhodčí a tím ho připravili o druhé místo. Je to chlapec, který trénuje v Moskvě. Má u nás trvalý pobyt a proto může za nás startovat. Byla to pro něj velká zkušenost. Druhý liberecký gymnasta Adam Zajíček si vybral smolný den. Skončil na 21. místě.
V kategorii VS2 starší startovalo 18 Chlapců. Zvítězil Běhal Jonáš z TJ Sokol Zlín. Liberecký Radek Nový obsadil velmi pěkné sedmé místo. Radek začíná vyspívat v dobrého  gymnastu.   Ví  co chce.
Nejpočetnější byla kategorie VS1. Startovalo 85 chlapců. Jejich závod musel být organizován na dva sledy. Ani zde se chlapci z Gymnastiky Liberec neztratili. Zvítězil Daněk Jonáš. z TJ Sokol Zlín. Umístění libereckých: Křelina Pavel 42. místo, Bitman Adam 62. místo , Jeřábek Lukáš a Wollmann Ondřej 68. Místo, Žitňan Lukáš 76. místo a Holický Vít 82. místo. Ten cvičí teprve ¾ roku. Byl to pro něj první velký závod.
Na přípravě libereckých chlapců se podílejí trenéři: Drábek, Bradáč, Kučera a Skliarov.