20. 11. 2015

Krajský přebor a Mezinárodní veteraniáda

V sobotu proběhly v areálu Sport Parku dva velké gymnastické závody.
Dopoledne opanovali specializovanou tělocvičnu chlapci a děvčata. Nejprve se uskutečnil krajský přebor kategorii GTV a ADEPTI. Obě kategorie jsou nepostupové. Startovaly tři děvčata a 13 chlapců.
V děvčatech zvítězila Elen Hrobská před Leou Jiránkovou a Kateřinou Kindrátovou. Svoje sestavy předvedly na akrobacii, přeskoku, trampolíně a hrazdě.
ADEPTI měli pět nářadí – akrobacii, kruhy, přeskok, bradla a hrazdu.
Startovali chlapci dvou oddílů kraje, TJ Doksy a Gymnastika Liberec. Výsledky byly vyhlášeny podle ročníků narození.
Ročník 2007:první byl Meier Tomáš, druhý Patřičný Roderik, třetí Bitman Matěj, čtvrtý Zima Jan Petr, všichni Gymnastika Liberec
Ročník 2008: první byl Lauterbach David
Ročník 2009: první byl Řípa Petr, druhý Slad Dominik, třetí Řípa Jakub, čtvrtý Hrobský David, všichni Gymnastika Liberec
Ročník 2010: první byl Škorpil Jaroslav, druhý Havlík Vojtěch, oba TJ Doksy, třetí Žitňan Štěpán a čtvrtý Meier Václav oba Gymnastika Liberec
Ve druhém sledu nastoupili již chlapci, kteří se gymnastice věnují na výkonnostní úrovni. Přebor byl společný pro Liberecký Kraj, Ústecký kraj a Královo Hradecký kraj. Své závodníky vyslaly oddíly: TJ Doksy, Česká Lípa, Gymnastika Liberec, Stadion Ústí nad Labem, Spartak Vrchlabí a Lokomotiva Trutnov. Krajský přebor byl nominačním závodem pro postup na přebor ČR. Chlapci museli splnit limit 48 bodů, což představuje v průměru 8 bodů na nářadí ( akrobacie, kůň na šíř, kruhy, přeskok, bradla, hrazda)
V kategorii VS1 startovalo 19 žáků. Jsou to chlapci ve věku 7-9 let. Přeborníkem kraje se stal Jäger Adam před Bitmanem Adamem, oba Gymnastika Liberec a Tichým Martinem TJ Doksy. Další umístění Libereckých: 4. místo Křelina Pavel 5. místo Wollmann Ondřej, 6. místo Jeřábek Lukáš, 7. místo Žitňan Lukáš, 8. místo Holický Vítek. Všichni postupují na Přebor ČR.

V Ústeckém kraji zvítězil Thomayer Kryštof
V kraji Hradec Králové zvítězil: Janko Dominik
Do přeboru ČR postoupilo 17 chlapců.
Kategorie VS2 byla rozdělena na mladší žáci do 11 let a starší do 14 let. Sestavy byly stejné.
V Libereckém kraji v mladších žácích zvítězil Zajíček Adam, Gymnastika Liberec.
V Králové Hradeckém Jedlička Marian ze Spartaku Vrchlabí.
V kategorii starší žáci zvítězil Nový Radek před Jančem Adamem, oba Gymnastika Liberec.
V Ústeckém kraji zvítězil Janda Zbyněk
V závodech startovalo několik sourozenců: Elen a David Hrobský, Václav a Tomáš Meierovi, Matěj a Adam Bitmanovi, Petr a Jakub Řípovi, Štěpán a Lukáš Žitňanovi.
Zvyšující se počet startujících chlapců je příslibem pro budoucnost sportovní gymnastiky.

V odpoledních hodinách proběhla Mezinárodní veteraniáda za účasti 17 borců z Německa (6), Slovenska (1) a Česka (10).
Nejstarším účastníkem byl Kopecký Luboš – 82 let !!!!
Kategorii 40 – 49 let vyhrál Salát Jiří před Landou Zbyňkem, oba
Česká Lípa.
Kategorii 50 – 54 let vyhrál Hadrava Martin, Česká Lípa před Pietschmannem Daliborem z Gymnastiky Liberec.
Kategorii 55 – 59 let vyhrál Biňovec Josef, Sokol Vršovice Praha před Liebscherem Andreasem z Weiss Niederwiesa a Timmereck Bodo SV Wesenitztal.
Kategorii 60 – 64 let vyhrál Thomas Frank z Německa.
Kategorii 65 – 69 let vyhrál Oráč Michal Banská Bystrica před Rowold Stephanem z USV TU Dresden a Talašem Janem z TJ Sokol Vsetín.
Kategorii 70 – 74 let vyhrál Kirsten Volker z TV Markkleeberg před Adamovičem Františkem z Ostravy.
Kategorii 75 – 79 let vyhrál Bauer Siehfried z TV Markkleeberg před Rusiňákem Rudolfem z Nových Hradů a Jakšou Vladimírem z Doks.

V kategorii nad 80 let startoval jediný závodník Kopecký Luboš. V závodě veteránů bojuje každý především sám se sebou.